Multidisipliner Salon

19. Uluslarası Türkiye Hemofili Kongresine katılan Kalıtsal Kanama Bozukluğu olanlar ve yakınlarına yönelik uzman hocalar eşliğinde özel dizayn edilmiş spor programları planlanmıştır.

Programlar 4 ayrı renkten (Sarı, Mavi, Yeşil, Kırmızı) oluşan gruplar halinde gerçekleştirilecektir.

İSTASYON ADI YÜZME YOGA&NEFES 1. MİNİ SURVİVOR PARKURU 2. MİNİ SURVİVOR PARKURU
Sorumlular Dr. Duran Arslan Prof. Dr. Bülent Bayraktar,
Dyt. Nursel Keklik
Prof. Dr. Kazım Çapacı Doç. Dr. Yusuf Ziya Aral
Yardımcı Görevliler Aylin Arık Uzm. Dr. Erkan Kaya Uzm. Dr. Ece Çınar Fzt. Tuğçe Poyraz İşleyen
Fizyoterapistler Fzt. Merve Tat,
Fzt. Necti Muhammed Tat
Fzt. Emine Aslan Telci,
Fzt. Fırat Tan
Fzt. Demet Şenol,
Fzt. Hande Güney Deniz
Fzt. Volkan Deniz
Fzt. Emirhan Buğra Başer
Dernek Görevlileri Uzm. Psk. Irmak Gümüştaş,
Psk. Melike Tekinel
Emre Karaüzüm,
Kerem Arda
Uzm. Dr. Mehmet Can Uğur Mehmet Özsarı

 

SARI GRUP 18 KASIM 2022
SPOR PROGRAMI
  MAVİ GRUP 18 KASIM 2022
SPOR   PROGRAMI
  YEŞİL GRUP 18 KASIM 2022
SPOR PROGRAMI
  KIRMIZI GRUP 18 KASIM 2022
SPOR   PROGRAMI
Spor Saat Spor Saat Spor Saat Spor Saat
SABAH SPORU 08:30-09:00 SABAH SPORU 08:30-09:00 SABAH SPORU 08:30-09:00 SABAH SPORU 08:30-09:00
SABAH KAHVALTISI 09:00-10:15 SABAH KAHVALTISI 09:00-10:15 SABAH KAHVALTISI 09:00-10:15 SABAH KAHVALTISI 09:00-10:15
1. MİNİ SURVIVOR PARKURU 10:30-11:15 YÜZME 10:30-11:15 2. MİNİ SURVİVOR PARKURU 10:30-11:15 NEFES TERAPİSİ- YOGA 10:30-11:15
ARA 11:15-11:30 ARA 11:15-11:30 ARA 11:15-11:30 ARA 11:15-11:30
NEFES TERAPİSİ- YOGA 11:30-12:15 2. MİNİ SURVİVOR PARKURU 11:30-12:15 YÜZME 11:30-12:15 1. MİNİ SURVİVOR PARKURU 11:30-12:15
ARA 12:15-12:30 ARA 12:15-12:30 ARA 12:15-12:30 ARA 12:15-12:30
ÖĞLE YEMEĞİ 12:30-14:00 ÖĞLE YEMEĞİ 12:30-14:00 ÖĞLE YEMEĞİ 12:30-14:00 ÖĞLE YEMEĞİ 12:30-14:00
YÜZME 15:00-15:45 1. MİNİ SURVİVOR PARKURU 15:00-15:45 NEFES TERAPİSİ- YOGA 15:00-15:45 2. MİNİ SURVİVOR PARKURU 15:00-15:45
ARA 15:45-16:00 ARA 15:45-16:00 ARA 15:45-16:00 ARA 15:45-16:00
2. MİNİ SURVIVOR PARKURU 16:00-16:45 NEFES TERAPİSİ- YOGA 16:00-16:45 1. MİNİ SURVİVOR PARKURU 16:00-16:45 YÜZME 16:00-16:45

 

SPOR DALLARI
1 YÜZME
2 YOGA – NEFES TERAPİSİ
3 DART
4 FUTBOL
5 GOLF
6 MASA TENİSİ
7 OKÇULUK
8 BASKETBOL
9 HALK OYUNLARI
10 BOCCİA
11 ORYANTRİNG
12 MANGALA
13 SATRANÇ
14 YÜRÜYÜŞ

 

10:00-11:30 KALITSAL KANAMA BOZUKLUKLARINA MULTİDİSPLİNER YAKLAŞIM – AÇIK OTURUM
Yöneticiler: Dr. Bülent Zülfikar, Dr. Hayati Durmaz
10:00-10:30 Tedavi Gerektiren Durumlar
Dr. Gökhan Polat, Dr. Veysel Gök, Dt. Zeynep Afra Akbıyık Az, Dr. Hüseyin Öztürk
10:30-11:00 Standart ve Geliştirilmekte Olan İlaçlar
Serhat Kaya (HA), Aslı Şimşek (Anne), Hakan Gürel (HA), Sadife Aydoğan (Anne), Ali Çıkan (HA), Arda Meriç Köksal (HA)
11:00-11:30 Faktör Ötesi Yaklaşımlar
Dr. İnci Kızıldağ, Dr. Erkan Kaya, Fzt. Tuğçe Poyraz İşleyen, Fzt. Volkan Deniz
11:30-12:00 KAHVE MOLASI
12:00-13:30 KALITSAL KANAMA BOZUKLUKLARINDA TAŞIYICILIK – AÇIK OTURUM
Yöneticiler: Dr. Bülent Zülfikar, Dr. Mehmet Sönmez
12:00-12:30 Kalıtsal Kanama Bozukluklarının Genetiği ve Taşıyıcılığın Tarifi
Dr. Ergül Berber, Dr. Tahir Atik, Dr. Ali Duru, Aslı Aydoğan (Anne)
12:30-13:00 Taşıyıcı Sorunları
Dr. Sema Ovalı, Psk. Melike Tekinel, İsmail Tepe (vWD), Senem Madran (Anne)
13:00-13:30 Deneyim Paylaşımı
Tüm Katılımcılar
13:30-14:30 ÖĞLE YEMEĞİ
14:30-16:00 KALITSAL KANAMA BOZUKLUKLARINDA SOSYAL HAYAT ve GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR – AÇIK OTURUM
Yöneticiler: Dr. Haluk Zülfikar, Dr. Özcan Bör
14:30-15:00 Olanaklar ve Sorumluluklar
Serra Sezgin, Fatma Bali (Anne), Mehmet Çetinkol (HA), Oğuzhan Petekçi (HA)
15:00-15:30 Eğitimden İş Hayatına Geçiş
Mehmet Koç (GİV “Girişimci İş Adamları Vakfı” Başkanı), Ahmet Kılıç (HA), Gökhan Aktaç (Baba), İsmail Balmumcu (Baba), Fatih Yoğurtçu (HA)
15:30-16:00 Gönüllü Kuruluşlarda Üye Olmak
Dr. Fikret Bezgal (HA), Dr. Fatih Kol (HA), Seçkin Özmen (İletişim Prof.), Av. Berşan Kayıkçı (HA), Ahmet Ceylan (HA)
16:00-16:30 KAHVE MOLASI
16:30-18:00 KALITSAL KANAMA BOZUKLUKLARINDA ÖNCESİ ve SONRASIYLA İLKÖĞRETİM – AÇIK OTURUM
Yöneticiler: Dr. Fahri Ovalı, Dr. Serap Karaman
16:30-17:00 Evden Okula Geçiş Dönemi
Psk. Irmak Gümüştaş, Ahmet Yalçın Hocaoğlu (MEB), Gülcan Oyran (Anne), Ali Ekber Dağhan
17:00-17:30 Okullu Olmak
Melek Okur (MEB), Levent Polat (HA), Ersoy Uysal (HA), Serdar Karaman (vWD)
17:30-18:00 Tıbbi Destekler
Dr. Barış Yılmaz, Dyt. Mesut Kaygusuz, Dyt. Nursel Keklik, Cem Karadağ (HA), Atakan Tanar (HA)

 


Türkiye Hemofili Derneği
Adres :
Hocapaşa Mah. Ebusuud Cad. No:33
Sirkeci – Fatih / İstanbul
Telefon : 0212 526 0 843, 0212 526 2 843
Faks : 0212 532 11 03
Web : www.turkhemoder.org
E-Posta : info@turkhemoder.org


Hemofili Federasyonu
Adres :
Yükseliş – Nova sitesi Kazım Dirik mah. 185. Sok
No: 1 Kat:3 Daire: 51 Bornova / İzmir
Telefon : 0232 348 57 50
Faks : 0232 388 99 00
Web : www.hemofilifederasyonu.org
E-Posta : info@hemofilifederasyonu.org


D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.
Adres: Güzeltepe Mahallesi Özvatan Caddesi No: 38/3
Çankaya / Ankara
Telefon: 0312 438 10 39
Faks: 0312 438 10 09
Web: www.devent.com.tr
E-posta: bilgi@devent.com.tr

D Event Turizm Organizasyon Hizmetleri Ltd. Şti.

KVKK Metni | Çerez Politikası